Pierwszaki w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

Pierwszaki w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

Dnia 20 listopada 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas: 1A, 1B, 1C i 2A pod opieką: mgr Niny Prusak, mgr Ewy Kukli, mgr Agnieszki Tarczoń, mgr Adama Dudka, mgr Elżbiety Wilk, mgr Marty Rzepki, mgr Patrycji Pikul, mgr Marleny Kukiełki uczestniczyli w wycieczce do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją  dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich. Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.