I KONKURS UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA W SP NR 24

I KONKURS UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA W SP NR 24

Dnia 1 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbył się Pierwszy Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z różnych klas. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Hubert Kłósek z klasy 6A
II miejsce – Olivier Moździerz z klasy 6A
III miejsce – Magdalena Piotrowicz z klasy IIH
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji. Konkurs zorganizowała pani Anna Więcek. Wszystkich pasjonatów układania kostki Rubika zapraszamy na drugą edycję tego konkursu w następnym roku szkolnym. Dla tych co jeszcze nie słyszeli o kostce Rubika dodajmy, że jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kluczem do jej rozgryzienia jest oczywiście matematyka, aby ją ułożyć należy opracować algorytmy, które w jak najkrótszym czasie pozwolą ułożyć tą kostkę. Kostka Rubika to nie tylko naprawdę świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała gra logiczna, która w ogromnym stopniu może rozwijać dosłownie u każdego z nas tak przecież potrzebną umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów. Mamy nadzieję, że „Układanie Kostki Rubika” stanie się tradycją Szkoły Podstawowej Nr 24.