Podsumowanie roku szachowego SP 24

Podsumowanie roku szachowego SP 24

Wraz z zbliżającym się końcem roku szkolnego chciałbym podsumować szachowy rok 2018/2019 w Szkole Podstawowej Nr 24. Od września 2018 roku prowadziłem zajęcia szachowe dla klas: 1A, 1B, 1C, na których młodzi adepci uczyli się podstaw gry, by móc pod koniec roku szkolnego rozegrać swoje pierwsze partie szachowe. W październiku 2018 roku moi podopieczni z reprezentacji szkoły z klas: 7 – III wygrali drużynowe mistrzostwa Tarnowa, natomiast zespół z klas: 2 – 5, w tych samych zawodach zajął drugie miejsce. 30 listopada 2018 roku mistrzowie Tarnowa zagrali turniej wojewódzki w Myślenicach, na którym zajęli 5 miejsce na 18 drużyn startujących w tych zawodach. 1 kwietnia 2019 roku mistrz szkoły Jakub Lenart wygrał II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZST w Tarnowie. Od początku lutego do końca maja 2019 roku w naszej placówce zorganizowałem, a zarazem byłem sędzią II Turnieju Szachowego Szkoły Podstawowej Nr 24. Jego zwycięzcą w kategorii starsi okazał się triumfator tych zawodów z poprzedniego roku Jakub Lenart (8C), który był bezkonkurencyjny! W dwóch edycjach turnieju nie stracił nawet półpunktu! Vice-mistrzynią tej kategorii wiekowej, a zarazem zwyciężczynią w swojej kategorii została rewelacja tej edycji turnieju 11 – letnia Urszula Urbaś z 4B! Podsumowaniem tegorocznego sezonu szachowego w SP Nr 24 były finały turnieju oraz symultana szachowa z mistrzem szkoły Jakubem Lenartem, który oczywiście pokonał 7 przeciwników jednocześnie. Chciałbym zaznaczyć, że w tej edycji turnieju wzięło udział, aż 69 szachistów w dwóch kategoriach wiekowych. Jest to dla mnie powód do dumy, że tylu młodych ludzi, chce rozwijać się w tej wspaniałej dyscyplinie sportu. Wszystkim naszym młodym szachistom życzę sukcesów i zapraszam w nowym roku szkolnym na kolejne zajęcia szachowe oraz na III edycję turnieju! mgr Tomasz Maciąg