Podsumowanie roku szachowego SP24

Podsumowanie roku szachowego SP24

Wraz z zbliżającym się końcem roku szkolnego chciałbym podsumować szachowy rok 2019/2020 w Szkole Podstawowej Nr 24. Od września 2019 roku prowadziłem zajęcia szachowe dla klas: 1A, 1B, 1C, 1D oraz 2A, 2B, 2C, na których młodzi adepci uczyli się podstaw gry. Niestety z powodu pandemii koronawirusa nie dokończyliśmy zajęć.


Dnia 18 listopada 2019 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 24 wzięła udział w Mistrzostwach Tarnowa – Igrzyskach Dzieci – szachy drużynowe. Turniej został rozegrany w sali parafialnej kościoła pod wezwaniem bł. Karoliny w Tarnowie. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli NIEBYWAŁY SUKCES – ZAJMUJĄC 1 MIEJSCE! Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Urszula Urbaś (5B), Karolina Chrobak (6B), Mateusz Łabno (6A), Jakub Hajduk (6B). Należy podkreślić fakt, iż zdeklasowaliśmy naszych przeciwników, wygrywając wszystkie 8 meczów szachowych (na 8 rozegranych), a moi zawodnicy zwyciężyli w 31 partiach na 32 rozegrane!


Dnia 25 listopada 2019 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 24 w szachach drużynowych (kategoria: dzieci) wzięła udział w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci. Zawody zostały rozegrane w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. Nasz zespół po ciężkim boju uzyskał: 4 remisy i 3 porażki. Należy podkreślić fakt, iż Urszula Urbaś uzyskała 6,5 punktu na 7 możliwych do zdobycia, a Karolina Chrobak 4 pkt.


Podsumowaniem tegorocznego sezonu szachowego w Szkole Podstawowej Nr 24 miała być III edycja turnieju szachowego oraz symultana szachowa z zeszłorocznym mistrzem szkoły Jakubem Lenartem. Niestety nie dane nam było je rozegrać… Wszystkim naszym młodym szachistom życzę sukcesów i zapraszam w nowym roku szkolnym na kolejne zajęcia szachowe oraz na III edycję turnieju SP24! Opiekunem drużyny jest Pan mgr Tomasz Maciąg.