Potyczki z ortografią uczniów Szkoły Podstawowej Nr 24

Potyczki z ortografią uczniów Szkoły Podstawowej Nr 24

Dnia 13 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie odbyła się XIX edycja Dyktanda Ortograficznego „O złote pióro” regionu tarnowskiego. Dwie uczennice Szkoły Podstawowej Nr 24: Karolina Zając z klasy 6A i Aleksandra Łabno z klasy 3E zwyciężyły wcześniej w eliminacjach szkolnych i reprezentowały naszą placówkę. Przewodniczącym jury konkursu corocznie jest prof. dr hab. Bogusław Dunaj – językoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pomimo bardzo wysokiego stopnia trudności dyktando zawsze cieszy się dużą popularnością, gromadząc uczestników z całej Polski. Nasze przedstawicielki nie dały się jednak pokonać ortografii i zajęły: Karolina IV miejsce w kategorii Uczeń-Junior, Ola VI miejsce w kategorii Uczeń-Gimnazjalista. Dziewczętom gratulujemy sukcesu, a Paniom polonistkom: mgr Joannie Dubel – Łabędź i mgr Małgorzacie Koteckiej dziękujemy za ich przygotowanie.