Sukces uczniów S.P. Nr 24 w XIX Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej

Sukces uczniów S.P. Nr 24 w XIX Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej

„Wolność – to ta najjaśniejsza z gwiazd…” – ten fragment piosenki Marka Grechuty stał się mottem tegorocznego XIX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ”Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24, pod opieką pani mgr Anety Łabno, wzięli udział w przesłuchaniach w kategorii wokalnej – Patrycja Franczyk z klasy 3D, Aleksandra Łabno z klasy 3E – solistki, oraz zespół muzyczny w składzie: Aleksandra Radwańska klasy 3C – wokal, Jakub Wójcikowski klasy 7B – gitara, Maks Tyl klasy 7A – gitara, Karol Duda klasy 7B – cahon. Konkurencja była bardzo duża (68 wykonawców ze szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych!). Do koncertu finałowego zakwalifikował się nasz zespół z piosenką „Dziewczyna z granatem w ręce”. Zmagania finałowe odbędą się 3 maja 2018 roku o godz.16.00 w Teatrze im. L. Solskiego przy ul. Mickiewicza 4 w Tarnowie. Zapraszamy na nie wszystkich sympatyków zespołu i miłośników muzyki, wstęp wolny. Trzymajcie kciuki!