Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. Naszym ulubieńcom poświęcony został Dzień Kota, święto obchodzone na całym świecie 17 lutego. Z tej okazji dzieci z klas I – III przebrały się w kociaki, a uczennica z klasy 1B Karolinka Wróbel przeczytała wiersz o Kotach który sama napisała. Mamy nadzieje że ten dzień nie tylko rozbudzi w uczniach zamiłowanie do kotów, ale przede wszystkim uczuli ich na los bezdomnych zwierząt i zachęci do niesienia im pomocy, bowiem w tym dniu rozpoczęła się w szkole zbiórka karmy dla kotów.