Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika w SP24

Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika w SP24

Dnia 14 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbył się Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z różnych klas. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce – Mateusz Łabno z klasy 7A, II miejsce – Aleksandra Krawczyk z klasy 8A, III miejsce – Jakub Malig z klasy 7A. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji. Konkurs zorganizowała pani mgr Anna Więcek. Wszystkich pasjonatów układania kostki Rubika zapraszamy na kolejną edycję tego konkursu w następnym roku szkolnym. Dla tych co jeszcze nie słyszeli o kostce Rubika dodajmy, że jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kluczem do jej rozgryzienia jest oczywiście matematyka, aby ją ułożyć należy opracować algorytmy, które w jak najkrótszym czasie pozwolą ułożyć tą kostkę. Kostka Rubika to nie tylko naprawdę świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała gra logiczna, która w ogromnym stopniu może rozwijać dosłownie u każdego z nas tak przecież potrzebną umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów.