Szkolny „Konkurs Wiedzy o Polonii Amerykańskiej” w SP Nr 24

Szkolny "Konkurs Wiedzy o Polonii Amerykańskiej" w SP Nr 24

Dnia 28 maja 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego „Konkursu Wiedzy o Polonii Amerykańskiej”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas trzecich gimnazjum naszej szkoły. W ramach lekcji języka angielskiego obejrzeli film „Chicago 1870- 1920” oraz zapoznali się z najważniejszymi faktami dotyczącymi pierwszych polskich imigrantów, powodach imigracji, podróży do Stanów Zjednoczonych oraz o dzisiejszej Polonii w USA. Konkurs składał się z dwóch etapów, w pierwszym uczniowie rozwiązywali quiz wiedzy, a w drugim przygotowywali prezentacje multimedialne o Polonii w Ameryce, które następnie omawiali. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o naszych rodakach mieszkających w Stanach Zjednoczonych, historii chicagowskiej Polonii i ciekawostek o wietrznym mieście – Chicago, doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Aleksandra Zyguła – klasa 3E
II miejsce – Dominika Tutaj – klasa 3E
III miejsce – Milena Miśtak – klasa 3E
Dyplomy dla zwycięzców i uczestników konkursu zostały wręczone wraz z nagrodami przekazanymi przez Polonię Amerykańską. Serdeczne podziękowania kierujemy do Polonii z Chicago za ufundowanie nagród rzeczowych dla zwycięzców i uczestników konkursu. Naszym uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za zaangażowanie.
Opiekunem i organizatorem konkursu była pani mgr Anna Czyż.


PRACE NASZYCH UCZNIÓW:
Aleksandra Zyguła
Gabriela Porosło, Wiktoria Fila
Dominika Tutaj