WYCIECZKA KLAS 7 SP NR 24 W WIELKOPOLSKĘ I NAD POMORZE ZACHODNIE

WYCIECZKA KLAS 7 SP NR 24 W WIELKOPOLSKĘ I NAD POMORZE ZACHODNIE

W dniach 21 maja do 25 maja 2018 roku uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 24 pod opieką mgr Tomasza Maciąga, mgr Dominiki Woskowicz, mgr Moniki Jasińskiej, mgr Mariusza Wcisło oraz mgr Janusza Nowińskiego wzięli udział w wycieczce programowej w Wielkopolskę i nad Pomorze Zachodnie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy m. im. Archikatedrę w Gnieźnie, starówkę Poznania, katedrę na Ostrowie Tumskim. Drugiego dnia odwiedziliśmy stadion INEA w Poznaniu, na którym swoje mecze rozgrywa Lech Poznań, Międzyrzecki Rejon Umocniony oraz zdążyliśmy na zachód Słońca na plaży w Świnoujściu. Trzeciego dnia odwiedziliśmy bazę Marynarki Wojennej 8 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz popłynęliśmy statkiem do Niemiec gdzie zwiedziliśmy miejscowości: Bansin, Heringsdorf i odpoczywaliśmy na niemieckich plażach. Czwartego dnia zobaczyli dumę Świnoujścia: Stawa Młyny, molo i Aleję Gwiazd w Międzyzdrojach oraz ruiny kościoła św. Mikołaja w Trzęsaczu. Piątego dnia pojechaliśmy do Szczecina, gdzie zwiedziliśmy Podziemne Miasto oraz starówkę Szczecina. Przez cały okres wycieczki towarzyszyła nam przepiękna pogoda i z ogromnym smutkiem wracaliśmy do domu. Obiecaliśmy sobie, ze za rok znów przyjedziemy nad nasze ukochane Morze Bałtyckie, tym razem nad Pomorze Gdańskie.