Tydzień Zdrowia 2019

Tydzień Zdrowia 2019

W dniach od 27 – 31 maja 2019 roku w ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Zdrowia. Celem naszych działań było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zwrócenie uwagi na właściwe odżywianie się i zachęcanie do aktywności fizycznej na co dzień. W tym roku zwracaliśmy szczególną uwagę na znaczenie śniadania w codziennej diecie. Mając to na uwadze przygotowaliśmy wiele atrakcji: stoiska ze zdrowymi przekąskami  podczas przerw międzylekcyjnych oraz na pikniku szkolnym, „aktywna przerwa”  wspólny taniec uczniów, spotkanie z dietetykiem z Natur House Panią Adrianna Juszczyk na temat prawidłowej diety nastolatka, uczniowie klas I  i II wspólnie zjedli zdrowe drugie śniadanie i przygotowywali piramidy zdrowia, z okazji „Światowego Dnia bez Tytoniu” wysłuchaliśmy przez radiowęzeł szkolny apelu przygotowanego przez uczniów z klasy VI b, w klasach I i II  realizowany był program antynikotynowy „Nie pal przy mnie, proszę”,  na zakończenie którego każdy uczeń wykonał własnoręcznie odznakę zachęcającą swoich bliskich do niepalenia, klasy IV-VII oraz III gimnazjum objęte były programem profilaktyki antynikotynowej: „Znajdź właściwe rozwiązanie”, w ramach którego odbył się konkurs na pracę plastyczną o szkodliwości palenia.
KLASY IV- VII szkoły podstawowej:
I MIEJSCE- Natalia Nowak i Oliwia Wójcik (VI a)

II MIEJSCE– Jakub Szymański (VII a)    
III MIEJSCE) – Antoni Przybyło i Leopold Wilk (V a)
Wyróżnienie:  Karina Janiszewska (VII c)
KLASY III gimnazjum:
I MIEJSCE- Wiktoria Siemaszko (III h)

II MIEJSCE– Izabella Chodak ( III d)    
III MIEJSCE- Julia Węc ( III d)
Wyróżnienie: Patryk Majcher (III h)
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie: uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a  szczególnie rodzicom, którzy w tym roku bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do Tygodnia Zdrowia. Pedagodzy szkolni Panie: mgr Małgorzata Salczyńska i mgr Marta Manijak.