Wielkanocny poranek – przedstawienie klas: 1B i 1C

Wielkanocny poranek – przedstawienie klas: 1B i 1C

Dnia 4 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 uczniowie klas: 1B i 1C wystawili przedstawienie wprowadzające  nas w okres przedświąteczny, pt. „Wielkanocny poranek”. Najmłodsi aktorzy za pomocą wierszy, aforyzmów i tekstów piosenek opisali tradycje i zwyczaje wielkanocne w Polsce.Wszystko to rozegrano na bazie budzącej się w przyrodzie wiosny. Całość przedstawienia uzupełniała dekoracja malarska olbrzymich, kolorowych pisanek, wykonana samodzielnie przez aktorów.Jak dobry obyczaj nakazuje występ zwieńczono świątecznymi życzeniami:
Dzwon wesoło się rozlega,
Pieśń potężna świat obiega,
Oby serce też zostało,
Napełnione dzisiaj chwałą,
I tętniącym życiem wiosny,
W Zmartwychwstania
Dzień radosny.