Wielki sukces uczennicy SP Nr 24 w Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej

Wielki sukces uczennicy SP Nr 24 w Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej

Dnia 16 marca 2018 roku odbyła się w IV LO w Tarnowie XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych z Tarnowa i sąsiadujących powiatów. Tematem tegorocznej edycji była radość życia- „Das Leben genießen”. Uczennica klasy 3C Aleksandra Radwańska, prezentując wiersz pt.”Freu dich” zajeła drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych. Laureatka otrzymała nagrodę z rąk Pana konsula Republiki Federalnej Niemiec dr Michaela Großa. Opiekunem uczennicy był mgr Jacek Kobielski. Serdecznie gratulujemy!