Uczniowie SP Nr 24 w Gorlicach

Uczniowie SP Nr 24 w  Gorlicach
Dnia 20 października 2018 roku  przedstawiciele klas 4, 5, 6, 7, 8 i 3 gimnazjalnej Szkoły Podstawowej Nr 24 uczestniczyli w wycieczce do Gorlic. W drodze do Muzeum PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach Pod opieką – mgr Marty Sak i mgr Doroty Zagórskiej odwiedzili jeden z największych cmentarzy I wojny światowej nr 123 w ŁUŻNEJ-  na Wzgórzu Pustki. Tam młodzież uczciła pamięć poległych, zapalając znicze i uczestnicząc w konkursie wiedzy na temat walk w tym rejonie. W muzeum uczniowie zapoznali się z ekspozycją związaną z okolicznościami bitwy gorlickieji; przebiegiem walk w oparciu o podświetlaną makietę BITWY GORLICKIEJ, zwiedzili salę FIGUR WOSKOWYCH. Następnie odwiedzili DOM SŁOWACKO – POLSKI, gdzie zapoznali się z twórczością Dusana Jurkovica-architekta, autora GONTYNY na Wzgórzu Pustki, która uległa zniszczeniu, a dziś mogli ją podziwiać po renowacji. Ciekawym elementem wycieczki była wystawa fotografii dotyczącej malowniczej architektury Beskidu Niskiego.