Wycieczka do Krakowa klas 1A i 1C

Wycieczka do Krakowa klas 1A i 1C

Dnia 13 maja 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas 1A i 1C wybrali się na wycieczkę do Krakowa. W Teatrze GROTESKA zobaczyli spektakl pt. „Nie płacz Koziołku” – wzruszającą opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Następnie dzieci odwiedziły fabrykę cukierków ,,CiuCiu”. Poznały etapy powstawania lizaków i cukierków. Samodzielnie wykonały lizaka, którego dostały w prezencie.Za pomoc w produkcji lizaków dzieci otrzymały certyfikaty małego karmelarza. Po „słodkiej przygodzie” uczniowie udali się na Krakowski Rynek. Oglądali zabytki znajdujące się w obrębie rynku, między innymi: Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Kościół Mariacki. Jak przystało na wycieczkowiczów – podróżników kupowano pamiątki. Każdy uczeń chciał kupić nawet drobnostkę dla członków swoich rodzin i przyjaciół. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udali się na zasłużony posiłek, aby odpocząć i nabrać nowych sił przed drogą powrotną. Wycieczka upłynęła w przyjemnej atmosferze. Do Tarnowa wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i z nową wiedzą.