Wycieczka nad Morze Bałtyckie

Wycieczka nad Morze Bałtyckie

W dniach 20 do 24 maja 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas: 8A, 8B, 8C, 8D, 7C, 6A oraz 3H wybrali się na wycieczkę szkolną nad Morze Bałtyckie. Naszym pierwszym celem, a zarazem bazą noclegową było Władysławowo. Pierwszego dnia odpoczywaliśmy na plaży oraz zobaczyliśmy Port Szkuner. Drugiego dnia pojechaliśmy na Mierzeję Helską, konkretnie do Fokarium w Helu oraz na Początek Polski – koniec Półwyspu  Helskiego. Ten dzień był pełen wrażeń, bo pod wieczór zobaczyliśmy również Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w CetniewieTrzeciego dnia pojechaliśmy do Trójmiasta. Naszym pierwszym celem było Molo w Sopocie, z którego odbyliśmy fantastyczny rejs statkiem pirackim. Następnie pojechaliśmy zobaczyć  Klif w Gdyni – Orłowie oraz Skwer Kościuszki, przy  którym cumuje: ORP Błyskawica, Dar Pomorza oraz pływający po morzach i oceanach żaglowiec Dar Młodzieży. Na Francuskim Molo zobaczyliśmy wyjście z portu przepięknego wycieczkowca Aidamar. Pierwszym punktem czwartego dnia była Elektrownia Pompowo – Szczytowa – Żarnowiec – Czymanowo. Następnie udaliśmy się na stadion Lechii Gdańsk – Energa Arena. Kolejnym punktem była Stocznia Gdańska, Sala BHP oraz Europejskie Centrum Solidarnościbardzo ważne miejsca dla każdego Polaka, tam rozpoczęła się Wolna, Niepodległa Polska. Długi Targ, na którym skorzystaliśmy z atrakcji jakim było Koło Młyńskie Amber Sky, był ostatnim punktem Starówki Gdańskiej. Ostatnim etapem tego dnia, było Westerplattesymbol bohaterstwa i patriotyzmu Polskiego Żołnierza. Piątym dniem wycieczki był zamek Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Malborku. Na tym zakończyliśmy naszą podróż. Opiekunami wycieczki byli: mgr Anna Czyż, mgr Dominika Woskowicz, mgr Janusz Nowiński oraz mgr Tomasz Maciąg.