XIX Tarnowski Dzień Zakochanych

XIX Tarnowski Dzień Zakochanych

Dnia 14 lutego 2019 roku Towarzystwo Powszedniej Pomocy „SERCE”, przy współudziale Wolontariuszy z I LO oraz SP – 24 w Tarnowie, zorganizowało w Szkole Podstawowej Nr 24: XIX Tarnowski Dzień ZakochanychCelem naszego przedsięwzięcia, było przypomnienie i uświadomienie młodym ludziom, jaką wartość stanowi miłość, tak ważna w życiu każdego człowieka. Głównym punktem programu był koncert w wykonaniu uczestników XIX Tarnowskiego Przeglądu Piosenek o Miłości, zatytułowany „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”, który w pięknej oprawie plastycznej Anny Halskiej-Bukowskiej  został zrealizowany w sali teatralnej Szkoły Podstawowej nr 24. Młodych artystów i zebraną publiczność, powitali: Mariusz Zając –dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 oraz Stanisław Olszówka – prezes TPP „ SERCE”. Pozdrowienia pełne miłości w imieniu wolontariuszy skierowali do wszystkich Natasza Duch – I LO i Joanna Przygoda – opiekun wolontariatu w SP 24. W pierwszej części koncertu, który jak zwykle pięknie poprowadził red. Damian Mika, wystąpiło 26 wokalistów z tarnowskich szkół, którzy zgłosili swój udział w Tarnowskim Przeglądzie Piosenek o Miłości. Piosenki były przeplatane wierszami, które zostały zgłoszone do konkursu „Romantyczne strofy”. Niezależne Jury w składzie: dr Alicja Płonka, mgr Dorota Przęczek, mgr Teresa Wójtowicz, mgr Zbigniew Mirosławski oraz mgr Leszek Krzemiński – I Nagrodę „Złotą Różę”, przyznało Gabrieli Nawój z IV LO, która wystąpiła z sekcją muzyczną: Krystian Karczewski – pianino, Aleksandra Pikul – skrzypce oraz Amadeusz Burnat – bass – za interpretacje piosenki „Sunflower”, II nagrodę „Srebrną Różę” otrzymała Paulina Ignac z Pałacu Młodzieży za interpretacje piosenki „I CAN Make You”, III nagrodę „Herbacianą Różę”, otrzymała Weronika Pasek z I LO za piosenkę „True Colors”. Jury postanowiło również przyznać 2 wyróżnienia: dla Weroniki Gumuła z Zespołu Szkół Plastycznych za piosenkę ”Pocałunek ognia” oraz Marcelinie Cieślik z Pałacu Młodzieży za piosenkę „Psalm dla Ciebie” Nagrodę Publiczności „Czerwoną Różę” zdobyła również laureatka XIX Tarnowskiego Przeglądu Piosenek o Miłości Gabriela Nawój z IV LO. W drugiej części koncertu wystąpili z wspaniałym recitalem „O Miłości” tarnowscy uczestnicy telewizyjnego programu The Voice Kids – Eliza Gąsiorowska i Łucja Kania – prezentując licznie zebranej publiczności wiele romantycznych i nastrojowych piosenek. Uczestnicy tego niezwykłego koncertu wielkimi brawami podziękowali wykonawcom za „ucztę artystyczną” oraz miłe chwile. Na zakończenie XIX Tarnowskiego Przeglądu Piosenek o Miłości, prezes TPP”SERCE” Stanisław Olszówka oraz opiekun Koła Wolontariatu SP 24 Joanna Przygoda podziękowali za pomoc przy realizacji Przeglądu, Wolontariuszom: Natasza Duch, Patrycja Iwaniec – I LO, Gabriela Karpała, Julia Szeląg, Aleksandra Różańska, Szymon Ogarek – SP24 oraz przekazali okolicznościowe wyróżnienia zaproszonym gościom, za twórczą pracę na rzecz dzieci i młodzieży.