Żywa lekcja historii w SP Nr 24 z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Żywa lekcja historii w SP Nr 24 z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Dnia 6 czerwca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z inicjatywy Pani mgr Marty Sak uczestniczyli w żywej lekcji historii, która była częścią projektu edukacyjnego: „Na stos rzuciliśmy swój życia los” zorganizowanej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie mogli zobaczyć broń palną, mundury z tamtego stulecia. Przebierali się również za postacie początków II Rzeczpospolitej m.in. za marszałka Józefa Piłsudskiego. Bawiąc – uczyli się historii początków niepodległej Polski, którą nasi rodacy musieli sobie wywalczyć! Z zajęć młodzież wyszła z maksymą, że NIEPODLEGŁOŚĆ NIE JEST DANA RAZ NA ZAWSZE!!! Należy o nią dbać i bronić jej za wszelką cenę, kiedy zajdzie taka potrzeba!