Tydzień Zdrowia w Szkole Podstawowej Nr 24

Tydzień Zdrowia w Szkole Podstawowej Nr 24

W dniach od 28 maja do 1 czerwca 2018 roku w ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” obchodziliśmy w Szkole Podstawowej Nr 24 Tydzień Zdrowia. Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zwrócenie uwagi na właściwe odżywianie i zachęcanie do aktywności fizycznej. Mając na uwadze znaczenie w naszej diecie drugiego śniadania uczniowie z klasy 2H przygotowali stoisko ze zdrowymi przekąskami. W ramach „aktywnej przerwy” zatańczyliśmy wspólnie „Makarenę” oraz „Belgijkę” na korytarzach szkolnych i na boisku. Odbyła się również kampania informacyjna na temat szkodliwości dopalaczy pod hasłem „Dopalacze- powiedz stop!”. Z okazji „Światowego Dnia bez Tytoniu” wysłuchaliśmy przez radiowęzeł szkolny apelu przygotowanego przez uczniów z klasy 7D. W ramach realizacji programów profilaktyki antynikotynowej: „Znajdź właściwe rozwiązanie” oraz „Nie pal przy mnie, proszę” odbył się konkurs na pracę plastyczną o szkodliwości palenia. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 7D – Mateusz Urbaś, II miejsce zajęły uczennice z klasy 6A – Aleksandra Lis i Oliwia Kuffner, natomiast III miejsce Anna Biel z klasy 3H. Wyróżnienia zdobyli uczniowie: Antoni Przybyło  i Jakub Wrona z klasy 4A oraz Adrian Maciąg z klasy 7C. Zdrowy tryb życia promowany był również podczas pikniku szkolnego. Został przygotowany poczęstunek w formie zdrowych przekąsek. Była również możliwość konsultacji z dietetykami z Centrum Dietetycznego „Natur House”.