Drugi Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika

Drugi Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika

Dnia 30 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 odbył się Drugi Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Do konkursu przystąpiło 5 uczniów z klasy 7a, 3h i 3e. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Jakub Śliz z klasy 3E (oddział gimnazjalny)
II miejsce – Olivier Moździerz z klasy 7A
III miejsce – Hubert Kłósek z klasy 7A
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji. Na uwagę zasługuje to, że zwycięzca tegorocznej edycji konkursu ustanowił swój nowy rekord życiowy. Konkurs zorganizowała pani mgr Anna Więcek. Wszystkich pasjonatów układania kostki Rubika zapraszamy na trzecią edycję tego konkursu w następnym roku szkolnym. Dla tych co jeszcze nie słyszeli o kostce Rubika dodajmy, że jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kluczem do jej rozgryzienia jest oczywiście matematyka, aby ją ułożyć należy opracować algorytmy, które w jak najkrótszym czasie pozwolą ułożyć tą kostkę. Kostka Rubika to nie tylko naprawdę świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała gra logiczna, która w ogromnym stopniu może rozwijać dosłownie u każdego z nas tak przecież potrzebną umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów.

 

 

 

 

pixabay.com/pl/photos/kostka-rubika