Uczniowie SP 24 w ZUS

Uczniowie SP 24 w ZUS

Dnia 10 czerwca 2019 roku klasy 3B (gimnazjum) i 7C (szkoły podstawowej) wybrały się pod opieką Pani mgr Anny Czyż do ZUS w Tarnowie w ramach akcji „Projekt z ZUS”. Uczniowie mieli okazję poznać placówkę od podszewki i przyjrzeć się pracy urzędników. Zwiedzili salę obsługi klienta, salę konferencyjną oraz archiwum. Naszym przewodnikiem była Pani Wanda Wojtanowska. Młodzież dowiedziała się, że rok 1934 to w zasadzie początek systemu ubezpieczeń w Polsce, a autorem podstaw współczesnego powszechnego systemu emerytalnego był kanclerz Niemiec Otto von Bismarck. Uczniowie dowiedzieli się także o różnicy pomiędzy umowami o pracę, tj. o dzieło , zlecenie i czas określony. Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali drobne upominki. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Wandy Wojtanowskiej, która w przystępny sposób przybliżyła młodzieży kwestię ubezpieczeń społecznych.