Wizyta w Straży Miejskiej

Wizyta w Straży Miejskiej

Dnia 31 maja 2019 roku klasa 7C wraz z wychowawczynią wybrała się na zwiedzanie budynku Straży Miejskiej w Tarnowie. Dzięki gościnności i serdecznemu przyjęciu przez Pana Komendanta Krzysztofa Tomasika, uczniowie mieli okazję przyjrzeć się pracy strażników z bliska i zwiedzić podwoja wyremontowanej siedziby Straży Miejskiej. Mogliśmy przekonać się jak bezpieczne jest nasze miasto dzięki monitoringowi i aż 30 kamerom wyłapującym niebezpieczne sytuacje. Nad bezpieczeństwem czuwa 63 pracowników Straży Miejskiej, w tym dwie Panie. Ciekawostką może być fakt, że jest to jedyny budynek administracji publicznej w Tarnowie posiadający własny agregat prądotwórczy. Największą atrakcją był pokaz obsługi drona. W naszym mieście mamy aż 12 wykwalifikowanych pilotów do obsługi tego sprzętu, który zasięgiem obejmuje 2,5 km, a wzbić się może na wysokość 150 metrów. Na zakończenie uczniowie otrzymali odblaskowe i słodkie podarunki i przypominamy, że numer Straży Miejskiej to 986. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Zofii Hebdy – kierownikowi Referatu porządkowego i profilaktyki tarnowskiej Straży Miejskiej, która wyróżniła nas takim zaproszeniem oraz Pana Komendanta Krzysztofa Tomasika za życzliwe oprowadzenie i cierpliwe wyjaśnienie nurtujących uczniów kwestii oraz jego współpracownikom.